Essenceizm 8 - “Rzeczywistość z tego i mnie z tego świata”

 

Część 2 – Rzeczywiste zło tego świata

10. Analiza powstania Szatana i zła

11. Nieprawdziwy bóg tego świata

12. Działanie mechanizmu władzy Szatana

13. Mamy nieprawdziwą wizję świata

14. Dwie sprzeczne ze sobą rzeczywistości

15. Rezultat śmierci duchowej ludzi

16. Trudność w usunięciu zła

17. Wpływ Szatana na ludzi

18. Nowotwór totalitaryzmu wbrew demokracji

 

Przekazywanie prawdy

Można powiedzieć, że każdy człowiek szuka prawdy pisanej przez małe „p”. Ja w tym opracowaniu proponuję poznanie Prawdy pisanej przez duże „P”, czyli wiedzy o Stwórcy jako Bytu Pierwoistnego. Dzięki tej wiedzy możemy poznać prawdziwą rzeczywistość stworzoną przez Niego. Zatem potrzeba nam prawdy zarówno przez małe „p”, jak i przez duże „P”. Niestety obecnie na Ziemi mamy inną, złą rzeczywistość. To opracowanie służy zbadaniu obu tych prawd.

Wiedza tu zawarta jest oczyszczona ze wszelkich urojeń, marzeń, dogmatów, a także z wszelkich wizji religijnych. Taka postawa odsłoniła brutalną prawdę, że nasz obecny świat jest chory na chorobę o nazwie zło.

Równie brutalną prawdą jest to, że z powodu tej choroby nie zdajemy sobie sprawy, kto tak naprawdę rządzi naszym światem. Jeżeli nie jest to nim Stwórca, to logicznym wnioskiem jest to, że władcą naszego świata jest ten, o którym mówił Jezus, czyli Szatan.

Choroba zła ma jeszcze jeden aspekt. Mianowicie, że nasz świat musimy wyleczyć sami, gdyż Byt Pierwoistny nie zna zła i nie uczestniczy w życiu świata obciążonego złem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wizja wieczności  “ISTOTA”