Sens powstania tematów o pochodzeniu zła

Okladka Essenceizm 3_Zło jest z tego swiata

W tym dziale zostaną poruszone tematy z innej perspektywy niż w dziale poprzednim, w którym poszukiwano odpowiedzi na pytania, kim jest człowiek i kim jest Bóg. Teraz trzeba się skupić na dwóch problemach. Pierwszym, jak powstało zło i kim jest Szatan. Drugim, jak naprawić zło i kim jest Jezus Chrystus.

W poprzednim dziale prawie nie brałem pod uwagę obecnego stanu ludzkości i istnienia zła na świecie. Zająłem się tam opisywaniem Boga i człowieka bez uwzględnienia „drugiego dna”. W rzeczywistości to „drugie dno” to fakt wszechobecnego zła w człowieku i historii cywilizacji ludzkiej. Trzeba niestety stwierdzić, że w całym stanie wszechrzeczy jedynym nośnikiem zła jest człowiek. Jak do tego doszło? Gdzie jest źródło zła? W jakim świecie teraz żyjemy?

Na te pytania próbuję znaleźć odpowiedź w tym dziale zatytułowanym. „Dobro i zło”. Pierwszym tematem tym dziale jestPoczątek zła”.

Drugim tematem jest : Centrum zła

Wszystkie następne tematy wyjaśniają stan naszego świata przekniętego władzą generującą zło. Szczególnie wyjaśnia to temat:

Siła Miłości przeciw sile władzy - Główne machanizmy zła

 

 

 

 

 

 

 Strona internetowa - ISTOTA -”Dotyk wieczności”